Neoprenové kojenecké plavky

kabatek

 


… a já vás, milé unuačky, zdravím z dovolené. Jako úplně nééé od moře, ale z té mateřské.

 

Nebyla bych matka moderní, kdybych druhátku Vendelínovi nedopřála nějakou tu společenskou aktivitu. A jelikož Vendelín má rád vodu, vaničkování byla tutovka.Tentokrát byl výběr plavek jednoduchý, ale ještě si docela živě pamatuji „plavkové“ začátky.

V drogerii jsem sáhla po jednorázových plavkách, vybrala jsem odpovídající velikost a bylo vyřešeno.Nebylo, ale musela jsem si k tomu dojít sama, jako ostatně u všeho. Mášce, mé prvorozené, jsem každý týden natáhla jednoráz a šlo se plavat. Jen co jsme společně vlezly do vody, plena se nasákla stejně jako plenky ostatních plaváčků a hladina v bazénu klesla minimálně o 5 cm. A to byl ten otazník, co mi pak dalších pár plavacích lekcí šplouchal v hlavě. Co ještě mohou zachytit plavky, které už pojaly své maximum v podobě bazénové vody? No jasně, že nic. Tak jsem hodila háček na gůgl a lovila skutečně funkční plavky. Stály sice o pár kovových šupin víc, než balíček plavacích plenek na jedno použití, ale ve výsledku se v nich dala honit voda opakovaně (příroda jásala a mé malé probouzející se ekologické Já také) a posléze, když už z nich dcerka vyrostla, tak ještě posloužily jiné vodomilce.

 

10796-2

 10796-3

Unuo neoprenové kojenecké plavky:

 

Za nás mají neoprenové plavky jasné ověřené topy, které souzní s tím, jak fungujeme:

A) jsou ekologické,

B) jsou ekonomické.

C) jsou originální a prďácké.

 

Neopren navíc nenasákavá vodu a nestudí, takže spokojenost především u malého pána. Náplety okolo nožiček a v pase se krásně přizpůsobí, nezařezávají se Vénovi do faldíků, přičemž dostatečně splní to nejdůležitější – nevypustí ven to, co by mělo zůstat uvnitř.

 

10799-4

 

A cože má zůstat v plavkách?


Miminka ve vodě čůrají. Je to zcela běžné a normální.Takže pokud čůrají do jednorázové plavací plenky již nabobtnané vodou z bazénu, tak se stejně moč dostane i do okolní vody. I když „přebalíte“, jakmile vlezete do vody, jste tam, kde jste byla. A jakmile čůrají do látkových plavek (je jedno jestli do neoprenových nebo těch z plavkoviny), tak to jednoznačně projde skrz do bazénu. AHA!Abraka dabra …. Jenže s tím se počítá :-) protože… Moč miminek je „čistá“ a navíc voda v bazénu bývá čištěna, ať už určitým povoleným množstvím chemie (chlóru apod.), tak také dalšími jinými způsoby (např. speciálním světlem). Taková voda v baby centrech navíc podléhá přísným a pravidelným kontrolám z hygieny. Takže žádný stres.


Používání plavek je vlastně vyžadováno především proto, aby udržely případnou „velkou nehodu“. Kakání ve vodě sice není příliš časté, ale někdy se zkrátka zadaří (pro představu: naše plavací lektorka s bohatými zkušenostmi nejen z ČR hovoří o jedné až dvou nehodách za jednu sezónu, tj. za 9měsíců). Je super, když maminky na svých dětech „vyčtou“, že se „to“ blíží. Mohou vyskočit z bazénu a celou situaci tak zachránit. Když se nepodaří…. Ehm, teda spíš, když se dítěti zadaří, je nutné tuto skutečnost ihned oznámit. Z hygienických důvodů je pak taková lekce ukončena a je nutné vodu„vyměnit“. Jak si vysvětlit to, že miminka ve vodě vykonávají potřebu výjimečně, je nad mé vědění. Snad se zkrátka zabaví v danou chvíli vodními hrátkami a aktivitami, a proto si to nechají na později (???). Vendelín je s lektorkami jednoznačně za jedno - je třeba mít dobře padnoucí plavky. (A ano, také měkolikrát napadlo, že koupím o trochu větší, aby vydržely déle, ale zkrátka v tom baby-bazénu jsou vetší a netěsnící plavky vlastně také na nic, protože když už se stane nehoda, tak ať není hned všude kolem).

 

PS: Pokud vykojená hlava plavky zapomene doma, tak lze použít na místo nich svrchňáčky od látkových plenek. A je to! Skoro se nabízí dodat, že se to pro jednou snad nepotento :-).

Julči nabídka TADY

 

unuacka lucka podpis 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení