Neoprenové kojenecké plavky

kabatek

 


… a já vás, milé unuačky, zdravím z dovolené. Jako úplně nééé od moře, ale z té mateřské.

 

Nebyla bych matka moderní, kdybych druhátku Vendelínovi nedopřála nějakou tu společenskou aktivitu. A jelikož Vendelín má rád vodu, vaničkování byla tutovka.Tentokrát byl výběr plavek jednoduchý, ale ještě si docela živě pamatuji „plavkové“ začátky.

V drogerii jsem sáhla po jednorázových plavkách, vybrala jsem odpovídající velikost a bylo vyřešeno.Nebylo, ale musela jsem si k tomu dojít sama, jako ostatně u všeho. Mášce, mé prvorozené, jsem každý týden natáhla jednoráz a šlo se plavat. Jen co jsme společně vlezly do vody, plena se nasákla stejně jako plenky ostatních plaváčků a hladina v bazénu klesla minimálně o 5 cm. A to byl ten otazník, co mi pak dalších pár plavacích lekcí šplouchal v hlavě. Co ještě mohou zachytit plavky, které už pojaly své maximum v podobě bazénové vody? No jasně, že nic. Tak jsem hodila háček na gůgl a lovila skutečně funkční plavky. Stály sice o pár kovových šupin víc, než balíček plavacích plenek na jedno použití, ale ve výsledku se v nich dala honit voda opakovaně (příroda jásala a mé malé probouzející se ekologické Já také) a posléze, když už z nich dcerka vyrostla, tak ještě posloužily jiné vodomilce.

 

10796-2

 10796-3

Unuo neoprenové kojenecké plavky:

 

Za nás mají neoprenové plavky jasné ověřené topy, které souzní s tím, jak fungujeme:

A) jsou ekologické,

B) jsou ekonomické.

C) jsou originální a prďácké.

 

Neopren navíc nenasákavá vodu a nestudí, takže spokojenost především u malého pána. Náplety okolo nožiček a v pase se krásně přizpůsobí, nezařezávají se Vénovi do faldíků, přičemž dostatečně splní to nejdůležitější – nevypustí ven to, co by mělo zůstat uvnitř.

 

10799-4

 

A cože má zůstat v plavkách?


Miminka ve vodě čůrají. Je to zcela běžné a normální.Takže pokud čůrají do jednorázové plavací plenky již nabobtnané vodou z bazénu, tak se stejně moč dostane i do okolní vody. I když „přebalíte“, jakmile vlezete do vody, jste tam, kde jste byla. A jakmile čůrají do látkových plavek (je jedno jestli do neoprenových nebo těch z plavkoviny), tak to jednoznačně projde skrz do bazénu. AHA!Abraka dabra …. Jenže s tím se počítá :-) protože… Moč miminek je „čistá“ a navíc voda v bazénu bývá čištěna, ať už určitým povoleným množstvím chemie (chlóru apod.), tak také dalšími jinými způsoby (např. speciálním světlem). Taková voda v baby centrech navíc podléhá přísným a pravidelným kontrolám z hygieny. Takže žádný stres.


Používání plavek je vlastně vyžadováno především proto, aby udržely případnou „velkou nehodu“. Kakání ve vodě sice není příliš časté, ale někdy se zkrátka zadaří (pro představu: naše plavací lektorka s bohatými zkušenostmi nejen z ČR hovoří o jedné až dvou nehodách za jednu sezónu, tj. za 9měsíců). Je super, když maminky na svých dětech „vyčtou“, že se „to“ blíží. Mohou vyskočit z bazénu a celou situaci tak zachránit. Když se nepodaří…. Ehm, teda spíš, když se dítěti zadaří, je nutné tuto skutečnost ihned oznámit. Z hygienických důvodů je pak taková lekce ukončena a je nutné vodu„vyměnit“. Jak si vysvětlit to, že miminka ve vodě vykonávají potřebu výjimečně, je nad mé vědění. Snad se zkrátka zabaví v danou chvíli vodními hrátkami a aktivitami, a proto si to nechají na později (???). Vendelín je s lektorkami jednoznačně za jedno - je třeba mít dobře padnoucí plavky. (A ano, také měkolikrát napadlo, že koupím o trochu větší, aby vydržely déle, ale zkrátka v tom baby-bazénu jsou vetší a netěsnící plavky vlastně také na nic, protože když už se stane nehoda, tak ať není hned všude kolem).

 

PS: Pokud vykojená hlava plavky zapomene doma, tak lze použít na místo nich svrchňáčky od látkových plenek. A je to! Skoro se nabízí dodat, že se to pro jednou snad nepotento :-).

Julči nabídka TADY

 

unuacka lucka podpis