unuo Svrchní plena,Květinky,gumička růžová (Diapers covers with elastic band)

 • Věk: od 0 měsíců až na nočník
 • Kompatibilní se všemi českými výrobci kalhotkových plen a SIO plen: ANO
 • Vhodné i na čtvercovou plenu: ANO
 • Materiál: 100% polyester laminovaný prodyšnou membránou
 • Savost: ne

Křidélka (Wings)
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
339 Kč 299 Kč od 299 Kč
Na dotaz Na dotaz Zvolte variantu

gbgb

Svrchní pleny lemované gumičkou s křidélky i bez. Svrchní pleny jsou kompatibilní se všemi plenami, vč. SIO systémů všech českých výrobců.

"Mamíí, zázrak! Ta plena taky rostéé!" Žádné zapařené zadečky ani nehody v nohavici! unuo Svrchní plena, jsou ušity z prodyšného PUL materiálu, který zaručuje ten nejvyšší komfort pro Vaše miminko. Svrchní kalhotky jsou opatřeny zmenšovacími patentkami a tak plenu velmi snadno upravíte na požadovanou velikost. Použitý materiál je velmi odolný proti častému praní i vyšším teplotám. Střih je vhodný na všechny typy plen od čtvercovek po kalhotovky.

S Gumičkou nebo s fleecem?

To je otázka neméně složitá než: "Bylo první vejce, nebo slepice?". Gumička rychleji schne a krásně přilne k nožičce. Z gumičky se snadno vyperou všechny nečistoty, protože je hladká a jemná. Fleece méně otlačuje nožičky, ale novorozeňátkům se hůře zmenšují, jelikož je fleece objemnější. Výhodou je větší jistota "udržení" obsahu uvnitř. A pokud stále váháte, nezoufejte! Vyzkoušejte oba druhy a otestujte, které jsou pro Vašeho prcka ty nejvhodnější :)

Jaký PUL byl na svrchní pleny použit?

PUL AIR SUPER použitý na výrobky firmy unuo.cz je naším vlastním výrobkem z dílny naší druhé značky unuodesign.cz. Firma Unuodesign je na trhu s metráží a látkami opravdovým leadrem. Jako dlouhodobí prodejci metráže s několikaletou zkušeností můžeme garantovat maximální kvalitu. Tento PUL je skutečně nejprodyšnějším na trhu a zároveň zajišťuje maximální jistotu proti protečení. Na speciální polyesterový úplet potištěný v naší tiskárně byla nanesena speciální technologií membrána s nepřekonatelnými hodnotami prodyšnosti RET 10 Pa.m2/W a voděodolnost 10 000. Takto vysoké hodnoty zaručují maximální prodyšnost výrobku a nemůže tak docházet k nepříjemnému zapařování. PUL můžete prát na 60 st. a sušit v sušičce bez ztráty jakosti až 1200 cyklů.

Julča dbá prioritně na zdraví našich nejmenších. Zdraví, to nejsou jen látkové pleny, ale také funkční látkové pleny. Proto jsme v unuo.cz dali zelenou PULu s úpravou AIR super. Mezi 3 základní důvody, pro které maminky látkují, patří ekologická, ekonomická a zdravotní stránka. Látkové pleny jsou zdravější právě díky vyšší prodyšnosti, než se kterou se setkáte u plen jednorázových. Jestliže plena není dostatečně prodyšná, je zde velké riziko vzniku opruzenin a plena se stává živnou půdou pro množení bakterií, které mohou vést např. u holčiček k nepříjemným zánětům genitálií. Pokud plena není schopna exportovat přebytečné teplo, tak je dalším nepříznivým efektem přehřívání na povrchu pokožky, což může negativně ovlivnit např. vývoj varlátek. Naše unuo svrchní pleny jsou doslova zázračné, protože po napuštění vodou nepropustí ani kapičku, ale zároveň dýchají, viz. video. Pokud je však vnitřní plenka velmi mokrá po delší dobu (obvykle přes noc), tak svrchní plena samozřejmě udrží tekutinu uvnitř, ale při cirkulaci par směrem ven může lehce na lícové straně pleny zkondenzovat malé množství těchto par. To je ale důkazem, že AIR super opravdu funguje, jak má. Pro maminky velkých učůránků, které v noci nepřebalují, doporučujeme spíše jiný typ méně prodyšných plen nebo svrchňáčky vlněné. Jelikož je pro Julču zdraví miminek na prvním místě, rozhodla se proto méně prodyšné varianty svrchňáčků nezařazovat do nabídky.

Proč koupit:

 • vyrobeno v České republice
 • šetrné pro zadeček Vašeho dítěte
 • designové
 • životnost až 1200 praní
 • bez nutnosti kupovat celou sadu
 • rychleschnoucí
 • heboučké
 • velmi jemné gumičky - nezadržují moč jako fleece
 • neškrábavé suché zipy
 • ekologické
 • hygienické (možno prát na 60 st.)

Materiál:

 • PUL: 100% polyester + 100 % polyuretan

Péče:

praci-symboly

Jak používat svrchní pleny:

Doporučujeme měnit dítěti každý den nebo ihned po potřísnění stolicí a přeprat od hrubých nečistot a moči. Po té pleny uložte na sucho v kbelíku a do tří dnů vyperte na 60 stupňů. Sušit doporučujeme volně, rozhodně nedoporučujeme sušit na topení nebo na sluníčku. V sušičce riskujete delaminaci pleny. Nepoužívejte aviváž ani bělidla na bázi chlóru. Sůl na skvrny či agresivnější prací prostředky mohou způsobit blednutí potisků. Nepoužívejte mýdlový sliz!

Na plenkách mohou být značky z výroby, které po vyprání zmizí.

julca-hlavicka bez pozadi

Julča radí:

 • Pro drobečka stačí 4 až 5 ks svrchňáčků na celé plenkovací období. Doporučuji pleny prát min. jednou po třech dnech a pěkně na 60 stupňů, ať se zbaví všech potvůrek, co se do nich za dobu používání nastěhovaly! Znečištěné pleny skladuj v uzavřené nádobě max. 2 dny a pak s nimi šupej do pračky.
 • Nejedná se o plenu vše v jednom a je nutné ji opatřit některou z možností savých jader (kalhotková plena, vícevrstvá plena...).
 • Plenečky doporučujeme vyprat před prvním použitím samostatně.

gb

Diaper covers lined with rubber and with or without wings. Diaper covers are compatible with all nappies incl. SIO systems from all of the Czech manufactures.

"Mummy, miracle! The diaper cover also grows!" No more mowburt botty or accidents in the trousers legs. The diaper cover is made from breathable PUL material, which unsures the highest comfort for your baby. They have got poppers so your can change the side of the diaper. The used material is resistant to frequent washing and hight temperatures. The cut is suitable to all types of diapers from the squared ones to the fitted diapers.

With rubber or with fleece?

This is hard question as well as: "Was the first egg or hen?". The rubber dryes faster and it nicely fasten to to leg. You can easily wash out all the dirt from the rubber, because it is smooth. Fleece doesn't make sore legs, for newborns it is worse to shorter it, because fleece is bulky. Advantage of this diaper is that you can be sure that it will keep everything inside. But if you are still hasitate don't be unhappy! Try both types and find out which one is better for your child.

What kind of PUL was used for the upper diaper?

PUL AIR SUPER, used for clothes of our company unuo.cz, is our own product from our second brand workshop unuodesign.cz. The Unuodesign company is a leader in the meter and fabric market. As long-term meter sellers with several years of experience, we can guarantee maximum quality. This PUL is the most breathable on the market, while ensuring maximum safety against interflow. Special membrane technology has been applied to the special polyester knitwear printed in our printer with insurmountable RET 10 Pa.m2 / W breathability values and water resistance >10,000. Such high values guarantee the maximum breathability of the product and cannot result in unpleasant dumping. You can wash PUL at 60 °C and dry in a dryer without losing quality for up to 1,200 cycles.

For Julča the health of our little ones is on the first place. For this reason as a unuo.cz we gave green to PUL with AIR super treatment. The 3 basic reasons for which moms uses cloth diapers include the environmental, economic and health aspects. Cloth diapers are healthier because of the higher breathability than you'll find in disposable diapers. If the diaper is not breathable enough, there is a high risk of gall and the diaper becomes a breeding ground for germs, which can, for example, lead to unpleasant genital inflammation in girls. If the diaper is unable to export odd heat, another adverse effect is overheating on the skin surface, which may negatively affect, for example, the development of testicles. Our unuo upper nappies are literally miraculous because they don't release a drop of water, but they also breathe, see video. However, if the inner diaper is very wet for longer time (usually overnight), the outer diaper will, of course, keep the liquid inside, but when the vapour circulates outward it can slightly condense a small amount of these vapors on the face side of the nappy. But that's proof that AIR super really works the way it's supposed to. For moms of the children they pee a lot and they don't change diapers at night, we recommend a different type of less breathable diapers or wool diaper covers. As the health of the children is at the first place for Julča, she has therefore decided not to put the less breathable options of the covers on offer.

Why to buy:

 • made in the Czech Republic
 • safe to botty of your child
 • design
 • lifetime about 1200 washing
 • you don't need to buy all set
 • fast drying
 • soft
 • very smooth rubbers - they don't store urine as fleece
 • Velcro that doesn't scratch the skin
 • ecological
 • sanitary (can be washed at 60 °C)

Material:

 • PUL: 100% polyester + 100 % polyurethane

Care:

praci-symboly

How to use upper diapers:

We recommend to change it every day or immediately after soiling by stool and wash it from the hard dirt and urine. After that nappy, store dry in a bucket and wash to 60 degrees within three days. We recommend drying freely, we certainly don't recommend drying on heating or on the sun. After that put the diapers into the basket and wash it in 60°C within 3 days. Don't use the softener or bleachers on chlorine bases. Be careful salt for stains or more agresive detergents can cause the print pale. Don't use soap slime.

There may be marks on diapers that disappear after washing.

julca-hlavicka bez pozadi

Julča advises:

 • For the little one are 4-5 pc of diapers enough for the all diaper's season. Wash the diapers at least once after 3 days and put them on 60°C, so it is clean and sanitary. The dirty diapers store in closed container maximum of 2 days and then straight to washing machine.
 • It is not all-in-one diaper, you have to use some of the absorbing cores (fitted diaper or multilayer diaper...).
 • Before the first use we recommend to wash it separately.

gb

Überhosen mit Gummibändern umgesäumt mit Flügelchen und auch ohne sie. Überhosen sind kompatibel mit allen Windeln, inkl. SIO-Systeme aller tschechischen Herstellern.

Die Unuo-Überhosen sind aus einem luftdurchlässigen PUL-Material genäht, das den höchsten Komfort für Ihr Baby garantiert. Überhosen sind mit Verkleinerungsdruckknöpfen versehen, die Windel regulieren Sie so einfach auf die geforderte Gröβe. Das angewandte Maretial ist sehr gegen häufiges Waschen und höheren Temperaturen widerstandsfähig. Der Schnitt ist zu allen Windeltypen geeignet, von den Quadratwindeln bis Höschenwindeln.

Mit Gummibändern oder Fleece?

Das ist eine schwere Frage. Das Gummiband trocknet schneller und passt dem Beinchen schön an. Daraus wäscht man sehr gut alle Verschmutzungen, weil es glatt und fein ist. Das Fleece drückt weniger die Beinchen wund, aber dem Neugeborenen kann man es schlimmer verlkeinern, weil das Fleece umfangreicher ist. Der Vorteil ist die höhere Sicherheit, dass der Inhalt drinnen bleibt. Aber wenn Sie immer schwanken, verzweifeln Sie nicht! Probieren Sie beide Varianten aus und wählen Sie den für Ihr Baby passenden und besseren Typ aus.

Welcher PUL-Stoff wurde auf die Oberwindeln benutzt?

PUL AIR SUPER-Stoff, der auf die Erzeugnisse der Firma unuo.cz verwendet wurde, ist unser eigener Produkt aus der Werkstatt unserer zweiten Firma unuodesign.cz. Die Firma Unuodesign ist auf dem Markt mit Meterlängen und Stoffen der wirkliche Leader. Als langjährige Händler der Meterlänge mit der mehrjärigen Erfahrung sind wir fähig die Höchstqualität zu garantieren. Dieser PUL ist echt das durchluftlässigste Material auf dem Markt und gleichzeitig sichert die maximale Sicherheit gegen das Durchflieβen. Auf dem speziellen in unserer Drückerei bedruckten Polyesterstrickstoff wurde mit der speziallen Technologie eine Membrane mit unerreichbaren durchluftlässigen Werten RET 10 Pa.m2/W und mit wasserfesten Werten 10 000 aufgetragen. Solche hohe Werte garantieren die maximale durchluftlässige Fähigkeit des Produktes und es kann nicht zum unangenehmen Wundsein geschehen. Der PUL-Stoff kann man bei 60°C waschen und trocknen im Trockner ohne den Qualitätsverlust bis 1200 Zyklen.

Julia´s Priorotät ist die Gesundheit unserer Kleinsten. Die Gesundheit, das ist nicht nur die Stoffwindeln, sondern auch Funktionsstoffwindeln. Darum haben wir dem PUL-Stoff mit der AIR-Aufbereitung grünes Licht gegeben. Zu 3 Grundargumenten für welche die Muttis die Stoffwindeln benutzen gehört die ökoligische, ökonomische und gesundgeitliche Seite. Stoffwindeln sind mehr durchluftlässig und darum gesünder als Einwegwindeln. Falls die Windel wenig durchluftlässig ist, gibt es hier ein groβes Risiko der Wundseinentstehung, und die Windel wird ein Nährboden für Bakterienvermehrung, die z.B. bei Mädchen zu unangenehmen Entzündungen der Genitalien führt. Falls die Windel nicht fähig ist, die überschüssige Wärme zu exportieren, ist der nächste unangenehme Efekt das Überhitzen der Haut, was sehr negativ z.B. die Entwicklung des Hodens beeinflussen kann. Unsere Unuo- Überhöschen sind buchstäblich wunderkräftig, weil sie nach dem Wassertränken keinen Tropfen durchlassen, aber sie atmen zugleich, siehe das Video. Aber falls die Innenwindel sehr lange nass ist (gewöhnlich während der Nacht), hält das Überhöschen die Flüssigkeit selbstverständlich drinnen, aber bei der Dämpfezirkulation nach auβen kann leicht auf der Oberseite der Windel eine kleine Menge dieser Dämpfe kondensieren. Das ist aber der Beweis, dass AIR Super wirklich richtig funktioniert. Für Muttis solcher Kinder, die sehr viel Pipi machen, und die Muttis wickeln sie nicht, empfehlen wir eher ein anderer Windeltyp, der nicht so durchluftlässig ist, oder die Wollüberhöschen. Weil die Gesundheit der Babys für Julia auf der ersten Stelle ist, hat sie sich entschieden, die weniger durchluftlässigen Varianten der Überhöschen ins Angebot nicht einzuordnen.

Warum kaufen:

 • in der Tschechischen Republik hergestellt
 • Weich für der Popo Ihres Kindes
 • Moderntrend
 • Lebensdauer von bis zu 1.200 Waschen
 • Ohne Notwendigkeit das ganze Set zu kaufen
 • schnelltrockend
 • seidenweich
 • Sehr feine Gummibänder
 • Ein Klettverschluss, der nicht krazt.
 • ökologische
 • Hygienisch (Waschen möglich bei bis zu 60°C)

Material:

 • PUL: 100% polyester + 100 % polyuretan

PFLEGEHINWEISE:

praci-symboly

Wie sind Windeln zu verwenden?

Nach dem Gebrauch empfehlen wir das Vorwaschen von Harn und groben Verschmutzungen. Dann lagern Sie Windeln trocken in einem Eimer und waschen sie bis drei Tage bei 60°C. Sie können Windeln frei oder in einem Trockner auf glimpfliches Programm trocken. Benutzen Sie keine Avivage und Chlorbleichmitteln. Der Salz auf Flecken oder mehr aggressive Waschmittel können verursachen, dass der Druck blass wird. Verwenden Sie keinen Seifenschleim!

Auf Windeln können Zeichen aus der Herstellung sein, die nach dem Waschen verschwinden.

julca-hlavicka bez pozadi

JULIA´S RATSCHLÄGE:

 • Für Ihr Baby empfehle ich mindestens 4 – 5 Stücke dieser Windeln. Nach dem Gebrauch empfehlen wir das Vorwaschen von Harn und groben Verschmutzungen. Dann lagern Sie Windeln trocken in einem Eimer und waschen sie bis drei Tage bei 60°C.< /li>
Kód Kód: 8596227048625 8596227048632 Zvolte variantu
Jméno značky: Unuo
Kategorie: Výprodej (Sale)
Tisk: Květinky
Pohlaví: holka
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Avatar autora 25.6.2018 11:05
Perfektní provedení a krásně sedí. Gumičky nikde netlačí a zadeček je v nich menší než v ostatních látkových plenách.
5
5x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
KS Avatar autora | 19.10.2019
Krásný vzor. Perfektně sedí.
JS Avatar autora Jana Schlehoferová (Administrátor) 11.11.2019
Dobrý den Káťo, děkujeme za krásnou zpětnou reakci. Jsme rádi, že jste spokojená :)
5
PS Avatar autora | 23.8.2018
Nádherný vzor. Precizní provedení. Skvěle sedí (dcera momentálně 64 cm a 7,2 kg).
5
Avatar autora | 25.6.2018
Perfektní provedení a krásně sedí. Gumičky nikde netlačí a zadeček je v nich menší než v ostatních látkových plenách.
5
MK Avatar autora | 24.6.2018
krásné svrchní kalhotky, pěkně sedí a s kytičkami jak pro vílu :)