SLEVA 15 % NA NOVÉ VZORY

Vybíráme softshellové oblečení pro děti

Vybíráte softshellové oblečení pro děti a nevíte si rady, jaké vlastnosti budou dostačující pro různé aktivity a do odlišných ročních období? Poradíme vám.

Pokud chcete funkční oblečení pro běžné dětské aktivity, jako je procházka a kratší dovádění v nepříznivém počasí, postačí vám voděodolnost kolem 5000 mm/cm2 a prodyšnost do 10 000 g/m2/24hod.

Jestli však chcete softshellové oblečení na celodenní túry v náročnějších podmínkách, do nepředvídatelných hor či na větší sportovní výkony, doporučujeme vybírat odolnější softshell s vodním sloupcem vyšším. Voděodolnost by měla být minimálně 10 000 mm/cm2 a prodyšnost také nad 10 000 g/m2/24hod.

U dětí pak také dbejte na dostatečnou prodyšnost, ať nedochází ke zbytečnému přehřívání tělíčka. Doporučujeme zvolit hodnotu alespoň 3000g/m2/24hod

Softshellové oblečení od jara do zimy

Vybíráme softshell na jaro a podzim

Do jarních i podzimních dnů využijete nejvíce softshellové bundy s vnitřní vrstvou z microfleecu. Jde o nejvíce univerzální softshellové bundy, které přiměřeně hřejí, jsou tak akorát silné a přesto stále zajišťují maximální volnost pohybu. Podle počasí pak softshellovou bundu doplníte vhodnou spodní vrstvou např. funkčním tričkem a bavlněnou či fleecovou mikinou. Také nákrčníkem a čepicí.

Softshellové kalhoty mohou být stejné funkčnosti jako softshellová bunda, tedy s microfleecem, nebo je možné volit tenčí softshell bez microfleecu. Pod takovéto softshellové kalhoty pak stačí dle počasí obléct dětské punčochy či funkční prádlo.

Vybíráme softshell na léto

Softshell v létě? Jednoznačně ANO! Samozřejmě ho nebudeme dětem oblékat v třiceti stupňových vedrech, ale ve dnech, ve kterých hrozí přeháňky, nebo vyrážíte na túru do hor, procházku do chladného skalního městečka či studené jeskyně, přijde vhod. V tuto chvíli pak vybírejte softshellovou soupravu s vnitřní vrstvou v podobě tenké tkaniny, nebo zcela bez ní. Takový softshell sám o sobě nehřeje, ale slouží skvěle jako ochranná vrstva proti vlhkosti a větru.


Vybíráme softshell na zimu

Softshell přijde vhod i do běžné městské zimy do cca -5 °C. Ale samozřejmě záleží na zimomřivosti vašeho dítěte. Zvládne i sněhové přeháňky a hrátky ve sněhu. Doporučujeme vybírat softshell z vnitřní vrstvou z microfleecu s delším chloupkem, pod který můžete stále hezky vrstvit. Jedině tak zajistíte dítěti dokonalou tepelnou izolaci dle aktuálního počasí a zároveň maximální volnost pohybu bez omezení při venkovních aktivitách. Jako spodní vrstvu doporučujeme volit termoprádlo vyšší gramáže, které zvýší celkový tepelný komfort. Určitě oděv doplňte funkčním nákrčníkem, rukavicemi a čepicí.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz