O nás

Petra Plemlová - Unuo.cz

V Táboře ušité, padnou jako ulité!

Evžen

Evžen

Evžen je surikatí kluk, kterého si zamilujete Vy, ale hlavně Vaše děti. Je velice hravý, zvědavý a především je to maskot našeho e-shopu. S láskou obleče Vaše Julčata od hlavy až k patě a na své si přijdou i maminky. Navíc je to pořádný ochranář. Dětičky ochrání v silničním provozu, jeho reflexní nažehlovačky totiž najdete nejen na bundičkách, ale i kalhotech.

Dbá především na to, aby funkční materiály udržely děti v teple. Unuo oblečení tak má různé vychytávky jako vysoké náplety v pase u kalhot, které chrání zádíčka. Vše je třeba rychle a jednoduše obléknout... Na oblečení tak nenajdete žádné složité zapínání, knoflíky, patenty a obléct se tak zvládnout i malá Julčátka.

Oblečení je navíc rostoucí, abychom zbytečně nezatěžovali planetu a nevytahovali maminkám každý měsíc z peněženek korunky za nové velikosti. Evžen slibuje, že softshellové oblečení vydrží minimálně dvě sezony. Čestné Julčovaté!

Petra Plemlová a Unuačky

Unuačky

to jsme my všichni, kteří pracujeme v unuo a unuodesign, ano i ti chlapi jsou u nás Unuačky :-) A zároveň jsou to všechny naše věrné zákaznice, které nás sledují na Facebooku, Instagramu i YouTubku. Zkrátka všichni, kteří rádi obléknou svá Julčata do kvalitního funkčního oblečení.

Petra Plemlová alias Julča

Julča

je vlastně takové alter ego majitelky, šéfky a maminky této firmy Petry Plemlové. Ale Julča na rozdíl od nás, běžných žen, vždycky všechno zvládne levou zadní a bez ztráty kytičky.

Příběh Peti se začal psát v jejích pěti letech v rodném Krnově, kde u své hodné sousedky na šicím stroji ušila první steh a měla možnost omrknout různé techniky šití pod taktovkou zkušené švadlenky a především se v ní probudila láska k šití. Vystudovaná učitelka v mateřské školce při své praxi na vlastní kůži zjistila, že je profese učitelky pěkná řehole. Složité oblékání malých capartů... tu zip, tu knoflík, tu kšanda. "To nikdo nevymyslel kalhoty, aby si je děti zvládly obléknout samy?" si říkala.

A osud jí odvál do Prahy, kde v osmadvaceti letech zakusila hořkost života. Jako matka samoživitelka po složité osobní situaci pečovala sama o dvě miminka a další dvě děti, na které sama šila látkové plíny a další kousky oblečení. Z rolí jí však zůstávaly metry, tak se v hlavě zrodil nápad: "Proč je nezkusit prodat?". A kolotoč byl na světě... nejprve prodej přes Fler, koupání, šití, krmení, stříhání látek, prodej látkovek, komunikace se zákaznicemi a nakonec založení e-shopu. Firmička rostla a v roce 2016 se Peťa rozhodla zvednout, jak se říká kotvy a odstěhovat se do jihočeského Tábora. 

A pak to šlo šmahem... první pronajaté prostory, respektive malá garážička o pár metrech čtverečních a v ní regály s látkami od podlahy ke stropu a prvních pár Unuaček, které těžké role přemotávaly ručně, a hlavně obrovský zájem zákaznic o neotřelé vzory látek a oblečení. No a jak to tak v pohádce bývá... následovalo další a další stěhování do stále větších a větších prostor. Z pár metrů čtverečních plochy 1 000 m2 hala, z pár rolí látek sklad s tisíci metry látek, od plínek k vlastní designovým softshellovým kolekcím. Od pěti Unuaček k téměř sedmdesáti a hlavně chuť podnikat nadále srdcem, lokálně s láskou a s respektem ke zlatým českým ručičkám. A co bude dál? Nevíme, ale těšíme se:-)

"Nejlepší je, když je hnusně." Učitelka ze školky šije pro děti a našla díru na trhu. Přečtěte si o Julče ve Forbesu.

Naše firma je prakticky velmi mladá. Od roku 2016 bylo unuo nominováno do několika soutěží a v několika z nich i uspělo. Získaná ocenění ZDE.

Julčátka

Julčátka

když Julča, tak Julčata. Julčata jsou dětičky našich zákazníků, ale i dětičky všech našich milých Unuaček.

Podcast Mlíko v hlavě

Udělejte si kafíčko, hoďte nožky na stůl a poslechněte si podcast, kde "naše Julča" Peťa Plemlová povídá i o začátcích firmy, podnikání se čtyřmi malými dětmi a také o tom, jak se mění starosti, když vám děti nebo firma trochu poporostou.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz