NIGHT SHOPPING JIŽ DNES V 19:00

Julčino softshellové království

sofrshll 

 

... bylo, nebylo. Za devatero horami v Julčině látkovém skladu jsme se rozhodli, že uděláme přítrž všem nejasnostem okolo softshellu. Funkční materiály, potažmo softshell, to je totiž Julči specializace a bylo by fajn, kdyby všichni milovnící UNUO oblečků věděli, po kterých kouscích mají při nákupu pokukovat.

 

Julča pro své výrobky upřednostnila membránový softshell. Vidí to jasně! Je to vlastně takový látkový sendvič. Vrstvením tří materiálů (lícové vrstvy, polyuretanové membrány a rubové vrstvy) vznikly superlátky, jejichž vlastnosti ocení nejen malé děti při svém skotačení, ale také jejich rodiče, kteří se mohou spolehnout na to, že jsou jejich Julčata chráněna před nepřízní počasí. O vlastnostech konkrétního softshellu pak rozhodují jeho parametry, jež se pro lepší přehlednost vyjadřují číselně. Nepromokavost udává teoretickou výši vodního sloupce, kterou látka „zvládne“, než začne provlhat. Paropropustnost zase značí kolik gramů vodních par softshell propustí za 24h. Větruvzdorné jsou v zásadě všechny softshelly, nicméně ty membránové jsou na tom o dost lépe. Pak ale platí, že čím více textilie odolává větru, tím menší bude její prodyšnost.

 

Druhy mebránových softshellů:

 

Každý prodejce má svá pojmenování pro jednotlivé druhy softshellu, jelikož neexistuje univerzální softshellové názvosloví. Označení se tím pádem mohou lišit a různě zaměňovat … a tak zákazníky občas i mást. Takže bacha na to!

Julči pomůcka zní: sledovat parametry a to, jaký materiál se skrývá z rubu.

 

Zimní softshell s fleecem

Nepromokne, neprofoukne, ale přitom krásně dýchá. Bingo! Hvězdná trojkombinace polyester + polyuretanová membrána + fleece, to vše s přitažlivými parametry:

    • voděodolnost 15 000 mm/H2O
    • prodyšnost 10 000 g/m²/24H - zkráceně 15/10. 

          

9747-9 

 

(Pšššt, ale švadlenky mohou na unuodesign.cz vybírat i z dalších parametrů, jako např. 30/15 nebo 5/10. Jak je jim libo. Julče se na dětské oblečky nejvíce osvědčily hodnoty 15/10, takže nabídka tohoto softshellu převažuje nad ostatními).

Jednobarevný softshell je na dotyk silnější materiál. A těch barev! Julča kolikrát neví, po které barvičce sáhnout dřív!

Zimní softshell se zdá být v mnoha ohledech velmi univerzální a v průběhu roku je nositelný nejdéle ze všech typů softshellů. Když je zima, tak při správném vrstvení ho můžete oblékat spolehlivě při teplotách kolem nuly, někteří z nás i při pár stupních pod nulou. Jak teplota roste, tak pak už spíše záleží na tom, jaké má každý z nás rád teplo. Když už je v zimním softshellu horko, je čas ho vyměnit za jiný, tenčí –  za letní variantu. Jelikož se jedná o funkční materiál, tak si při vrstvení skvěle rozumí s dalšími jinými funkčnímu materiály (bambus, merino, funkční pleteniny atp.).

 MX1A0517 (3)

 

Letní (nezateplený) softshell

„Letňák“ je v těsném závěsu v oblíbenosti za zimním softshellem. Jedná se o tenký nezateplený materiál kombinující polyester z rubu (v různých barevných variantách) i z lícu, kde se nachází ve formě slabé síťoviny.  Uprostřed je samozřejmě membrána.

Parametry letního softu jsou:

  • voděodolnost 7 500 mm vody,
  • prodyšnost 2 000 g/m²/24H - zkráceně 7,5/2.

11390-9 

Jeho velké plus je to, že se sám o sobě nehřeje, ale slouží zejména jako ochranná vrstva proti vlhkosti. Hodí se tak na dovolenou do hor, na procházku do chladnějšího lesa, nebo jeskyně,  když hrozí přeháňky. Samozřejmě není vhodný do velkých veder. Díky tenkému materiálu se dá bundička i s kalhotami složit do malého pytlíčku a nezabere tak v batůžku nebo skříňce ani kousek místečka navíc. 

Prodyšnost 2 000 g/m²/24H zajistí, že se Julčátko nezapotí ani při vyšších prázdninových teplotách. 

 

 10673-4_buda kopie

 

Julči nabídka sofshellového oblečení TADY

 

 Chcete odebírat více takových článků? Přihlaste se k odběru newsletteru TADY. 

 

 

unuacka lucka podpis 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz